KURUMSAL

KURUCUMUZ ÖMER ÜNAL

Makine Mühendisi olarak 1983 yılında girdiği Ankara / Gölbaşı Erg İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Pi Makina) Makina Fabrikasında 5 yıl iş makinaları (beton santralı, elek, kırıcı, yükleyici, bant konveyör vb.) imalat şefi olarak çalıştı.

2003 - 2011 arasında  tesisat (kalorifer, sıcak su , temiz su, pis su, havalandırma) projelerinin hazırlanması, kontrolü ve değerlendirilmesinde çalıştı.

2004 ve 2005 yıllarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı organizasyonunda oluşturulan Enerji Tasarrufu Koordinasyon Kurulunda görev yaptı.

2006 yılında Elektrik İşleri Etüd İdaresi’nin “Enerji Performansı” projesi kapsamında Fransa, Belçika ve Hollanda’da binalarda ısı yalıtımı ve enerji verimliliği konularında incelemelerde bulundu.

2006 – 2008 yılları arasında  Belediye ve İl Özel İdareleri personeli için düzenlenen “Yerel Yönetimlerde İmar Hizmetlerini Geliştirme Eğitimi” kapsamında “Binalarda Isı Yalıtım Yönetmeliği” dersinde eğiticilik yaptı.

2014 yılında ısı ve su yalıtımı konularında termal kamera destekli danışmanlık, denetçilik ve uygulama hizmeti vermek amacıyla İzomerk Yalıtım Sistemleri Enerji İnşaat Danışmanlık A.Ş. yi kurdu.

Halen Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İzoder’de Isı Yalıtım Komisyonu Üyesi ve Ankara Makine Mühendisleri Odası’nda Enerji Komisyonu üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

İzoder Enerji Verimliliği Strateji Komisyonu ve Çevre Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülmüş olan “Türkiye’nin “U” Değerleri” (Her bir iklim bölgesine göre yalıtım malzemesi kalınlıklarının belirlenmesi) projesinde aktif görev almıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Avrupa Birliği ile birlikte yürüttüğü ”Binalarda Enerji Verimliliğinin Arttırılması için Teknik Yardım Projesi”nde 2015 - 2016 yıllarında kıdemli uzman olarak çalışmıştır. Bu proje kapsamında, enerji verimliliği ile ilgili kamu kurumları, üniversiteler, müteahhitler, yapı denetim firmaları, malzeme üreticileri ve satıcılarının katıldığı Van, Trabzon, Gaziantep, Konya, Bursa ve Antalya'da yapılan 2 günlük eğitimlerde "Binaların Enerji Performansının Belirlenmesi", "Isı Yalıtımında Malzeme Seçimi" ve "Binalardaki Isı Kayıplarının Termal Kameralarla Belirlenmesi" konularında eğitici olarak görev yapmıştır.

2017 ve 2018 yıllarında Mesleki Yeterlilik Kurumu usta belgesi sınavı için, sektör çalışanlarına "Isı Yalıtımı Uygulamaları" konusunda eğiticilik yapmıştır.

2019 yılı başında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TSE tarafından oluşturulan TS 825 Binalarda Isı Yalıtım Kuralları Standardı Revizyon Kurulunda asil üye görev yapmakta ve çalışmalara aktif olarak katılmaktadır. 

Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) ve Makina Mühendisleri Odası üyesidir.

Ömer ÜNAL 
Makine Mühendisi
Bina Enerji Yöneticisi
Proje ve Yapı Denetçisi
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı

 

MİSYONUMUZ

 Sağlıklı bir yaşam sürmenin, ancak doğru yalıtım yapılmış sağlıklı binalarda mümkün olabileceği inancıyla, bilim ve teknolojiyi kullanarak, kaliteli malzeme ve doğru uygulamalarla, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden, bilgimiz, tecrübemiz ve güvenirliliğimizle en iyi hizmeti vermektir.   

 

VİZYONUMUZ

 Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden ve çalışanlarımızla büyük bir aile ortamı yaratarak, yalıtım alanında sektörün en iyi uygulamacısı olmaktır.

 

İLKELERİMİZ 
• Her zaman birinci önceliğimiz dürüstlük ve adalettir. Tüm faaliyetlerimizde devletimize, müşterilerimize, ortaklarımıza ve çalışanlarımıza karşı daima dürüst ve adil davranırız. Bu sayede sektörde güvenilir ve saygın bir kurumsal kimliğe sahibiz.

• Müşterilerimiz en değerli varlığımızdır. Çünkü başarımız ve kazancımız onların memnuniyetine bağlıdır. Verdiğimiz hizmetler, müşterilerimiz ihtiyaçlarının uygun, hızlı ve etkin bir şekilde karşılanmasını sağlar.

 • Ekip çalışması hedeflere ulaşmada en etkin yoldur. Hedeflerimizi çalışanlarımızla birlikte alır ve büyük bir kararlık ve coşku ile bunları gerçekleştiririz. Rakiplerimizin önünde olmak için her zaman kendimizi aşmak zorunda olduğumuzu bilir, bunun için çalışırız. Çalışanlarımıza, güvene dayalı bir ortam sağlar, yukarıdan talimat vermek yerine kendi kararlarını uygulamaları için her türlü yetkiyi veririz. Çalışanlarımız, her yaptıkları iş ile meslektaşlarına örnek olurlar. 

• Yenilikçiliğimiz geleceğimizin teminatıdır. Sürekli yenilik düşüncelerimizle, sektörümüzdeki son gelişmeleri takip eder, yepyeni ürün ve hizmetler sunarak, müşterilerimize kazanç sağlarız. Çalışanlarımızı konularına uygun eğitim programlarına tabi tutarak çağdaş teknolojiyi ve yenilikleri takip etmelerini teşvik ederiz.

• Öğrenme sürekli iyileşmenin anahtarıdır. Kendimizi, sektörün en iyileri ile karşılaştırırız. Her birimiz sürekli öğrenmek için çaba gösterir. Eleştiriyi ve açık konuşmayı içtenlikle karşılar ve destekleriz. Kendi yanlışlarımızdan da öğreniriz. Yeni fırsatları tanımlamakta ve bunları, çözümlerimize, organizasyonumuza ve davranışlarımıza uyarlamakta başkalarından daha hızlı davranırız. Sürekli öğrenim ve eğitimle çalışanlarımızın geleceğini garanti altına alırız.